مقالات

معرفی دستگاه بادی باکس

29 خرداد 1402 65 بازدید 0 نظر

دستگاه بادی باکس که به جهت پلتیسموگرافی بدن استفاده می‌شود، یک اندازه‌گیری ریه بسیار حساس است که برای تشخیص پاتولوژی پیچیده ریه استفاده می‌شود که با تست‌های معمولی عملکرد ریه قابل‌مشاهده نیست. الگوریتم‌های تجزیه‌وتحلیل جدید دستگاه بادی باکس با پایداری طولانی مدت بالا به پزشک این امکان را می‌دهد که تنها با نگاه‌کردن به شکل منحنی بین آسم، COPD، محدودیت یا هر ترکیبی از این بیماری‌ها تمایز قائل شوید.

معرفی دستگاه بادی باکس

مزایای استفاده از دستگاه بادی باکس برای شناخت بیماری‌های ریوی

  • اندازه‌گیری جریان استاندارد بدون کالیبراسیون بر اساس اصل اولتراسونیک
  • کمترین هزینه برای هر آزمون در صنعت
  • نرم‌افزار قدرتمند و شهودی LFX
  • سخت‌افزار بادوام و مستحکم
  • صندلی نیمکتی بزرگ و به جای آن یک صندلی قابل‌تنظیم برای کاربران ویلچر
  • سیستم LiveCal ثبت اختراع برای کالیبراسیون خودکار و همزمان فشار کابین و دهان در سه فرکانس مختلف
  • این دستگاه راحتی و روش‌های درمانی بیمار را بهینه می‌کند.

راحتی با دستگاه بادی باکس

دستگاه بادی باکس برای راحتی طراحی شده است. راحتی هم برای بیمار و هم برای کاربر. یک صندلی چرخ‌دار محکم به بیماران با تحرک محدود اجازه می‌دهد تا به‌راحتی به جعبه دسترسی داشته باشند. این طراحی همچنین پشتیبانی از بیماران با تحرک محدود را برای کاربر آسان‌تر می‌کند. بازوی کاملاً قابل‌تنظیم ارتفاع به صورت الکترونیکی از طریق یک صفحه کنترل ساده و شهودی در قسمت بیرونی کابین تنظیم می‌شود و امکان تنظیمات کوچک را حتی با بسته‌بودن درب کابین فراهم می‌کند. این بازوی الکترونیکی فشرده به افزایش فضای داخلی قابل‌استفاده دستگاه بادی باکس   کمک می‌کند که به نوبه خود راحتی بیمار را افزایش می‌دهد. پنج پنجره بزرگ دستگاه بادی باکس که از شیشه ایمنی مقاوم ساخته شده است، به بیمار اجازه می‌دهد که دید خوبی از کاربر در طول آزمایش داشته باشد، بنابراین راحتی بیمار را در شرایط آزمایش افزایش می‌دهد.

 سطوح شیشه‌ای بزرگ به کاهش عدم انطباق بیمارانی که در غیر این صورت وارد دستگاه بادی باکس  نمی‌شدند، کمک می‌کند. ارتباط بیمار و کاربر از طریق یک سیستم اینترکام با یک میکروفون روی پنل کنترل و بلندگوهای داخل دستگاه بادی باکس انجام می‌شود که اجازه می‌دهد دستورالعمل‌های واضحی در طول مراحل آزمایش به بیمار داده شود.

 مجموعه نرم‌افزار قدرتمند دستگاه بادی باکس دارای ویژگی‌هایی است که از عملکرد و کنترل تنفسی پشتیبانی می‌کند و به کاربر این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی بیمار را در طول مراحل آزمایش تحت‌نظر داشته باشد و از او پشتیبانی کند.

پلتیسموگرافی کل بدن به طور گسترده‌ای استاندارد طلایی برای آزمایش عملکرد ریوی (PFT) در نظر گرفته می‌شود.  دستگاه بادی باکس، اندازه‌گیری مقاومت تنفسی، حجم ریه شامل حجم باقیمانده و همچنین اندازه‌گیری فشار دمی و اسپیرومتری کامل را امکان‌پذیر می‌کند. پلتیسموگرافی بدن به تشخیص افتراقی بیماری انسدادی و محدودکننده ریه کمک می‌کند و ممکن است در شناسایی علت تنگی نفس مهم باشد.

پلتیسموگرافی

ورود آسان به کابین

یک فرایند طراحی با هدف بهبود تجربه بیمار، انجام می‌شود. کابین با پله درب بسیار کم طراحی شده است که به ویژه بیماران مسن یا ضعیف را آسان‌تر می‌کند تا وارد کابین شوند. طراحی منحصربه‌فرد صندلی ۶۰ درجه می‌چرخد و به بیماران اجازه می‌دهد بیرون از غرفه بنشینند و به‌راحتی برای آزمایش بچرخند که به ویژه برای کاربران ویلچر مفید است.

برای سازگاری هر چه بیشتر بیماران با دستگاه بادی باکس، هم صندلی و هم بازوی اندازه‌گیری قابل‌تنظیم ارتفاع هستند و بازو در طول آزمایش بدون وقفه در اندازه‌گیری قابل‌تنظیم است. درب به کمک قفل‌های الکترومغناطیسی بسته می‌شود که هم از داخل کابین با یک کلید ساده و هم از بیرون باز می‌شود و در صورت قطع برق، قفل‌ها به صورت خودکار به ایمنی بیمار کمک می‌کند.

مراقبت بهینه از بیمار

 دستگاه بادی باکس  با یک قاب آلومینیومی مستحکم ساخته شده است که خوانش‌های پایدار و قابل‌اعتماد را تضمین می‌کند و راحتی با لعاب ESD در همه طرف‌ها و همچنین بالا افزایش می‌یابد و امکان دید واضح از محیط و احساس سبک و راحت داخلی را فراهم می‌کند. پانل‌های لعاب شفاف اجازه ارتباط بصری واضح را می‌دهد. همچنین محیط داخل دستگاه با اینترکام داخلی همراه است که به بیمار اجازه می‌دهد تا دستورالعمل‌های کاربر را در طول دوره آزمایشی به‌وضوح بشنود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

call