ویدئوهای آموزشی

آموزش ورزش های بازتوانی ریه توسط دکتر اردا کیانی

21 فروردین 1402 282 بازدید 4 نظر

توانبخشی ریوی به مجموعه‌ای از مطالعات و روش‌ها اطلاق می‌شود که برای افزایش توانمندی و عملکرد ریوی فرد با بیماری ریوی موجود، انجام می‌شود. هدف این توانبخشی این است که فرد را قادر سازد که به حد امکان برای زندگی روزمره خود مستقل باشد و با کیفیت بالاتری کارهایش را انجام دهد.

همه بیماران مبتلا به بیماری مزمن تنفسی که تنگی نفس، کاهش تحمل ورزش یا محدودیت در فعالیت‌های روزمره زندگی را تجربه می‌کنند، می‌توانند برای بهبود وضعیت خود و افزایش کیفیت زندگی، در برنامه توانبخشی ریوی شرکت کنند.

توانبخشی ریوی که امروزه به عنوان یک جزء استاندارد در درمان پزشکی بیماری‌های مزمن تنفسی پذیرفته شده است، مجموعه‌ای از اقدامات جامع است که با هدف بهبود شرایط جسمی و روانی بیماران مزمن تنفسی و بهبود سلامت از جمله رویکردهایی مانند تمرین ورزشی انجام می‌شود. در ویدئو زیر می‌توانید توضیحات جامع‌ دکتر اردا کیانی را در مورد توانبخشی ریوی و تکنیک‌های تنفسی برای بهبود تنفس را مشاهده کنید.

قسمت اول :

قسمت دوم:

پروانه تاجوانچی

باسلام وتشکر آقای دکتر حدود یک هفته قبل دراستخر دچارسرفه وقورت دادن مقداری آب حاوی کلر شدم بعداز یک هفته متوجه خستگی وتنگی نفس وکاهش شدید قدرت پاهاشدم درحالی که هفته ها وماههای قبل قله های بالای چهار هزاررا صعود می کردم اما فقط تنگی نفس وسرفه ی خشک نه طولانی وخستگی را دارم نه هیچ علایم دیگری آیابه بیماری ریوی مبتلا شده ام؟البته ریتم زربان قلبم نیز ازمدتی قبل وقبل از این مشکل تغییر کرده بود .

    ادمین سایت

    سلام باید بررسی و معاینه شوید

مهدی

سلام آقای دکتر مدتی است که قلیان میکشم و به تازه گی متوجه موضوعی شدم که نگرانم کرده موضوع این است که احساس درد در ناحیه کتف سمت راست میکنم و لی از لحاظ تنفس هیچ مشکلی ندارم فقط در زمان کوهنوردی که از کوه بالا میروم احساس درد وسوزش به من دست می‌دهد

عباسی

سلام من حدودا ۲۴ سال هست که مبتلا به سارکوئیدوز هستم تحت درمانم میخواستم ببینم خوردن و نخوردن چه غذاهایی میتونه به بهبود من کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات

پرستاری در منزل

مهـــردرمـــان

call